Rzeczy do biura

Jakie są rodzaje dziurkaczy ozdobnych?

Maj
16

Dziurkacze to urządzenia, które robią dziury, np. w papierze. Tradycyjne dziurkacze pozostawiają po sobie okrągłe otwory, które umożliwiają zamocowanie papieru w segregatorze lub teczce z wąsami. Istnieją jednak urządzenia, które potrafią wycinać bardziej skomplikowane wzory, np. kwiaty czy serduszka. Jakie są ich rodzaje?

Jak komfetti!

Dziurkacze ozdobne służą do wycinania przeróżnych wzorów z papieru, pianki lub folii. Używa się ich by uzyskać dziurki w pożądanym kształcie oraz rodzaj małych ozdobnych wycinanek, które przypominają komfetii. Z tą jednak różnicą, że przyjmują one szalone wzory. Otrzymane ozdoby wykorzystuje się najczęściej do tworzenia kartek okolicznościowych hand made oraz do przyozdabiania zdjęć w albumach do scrapbookingu.

Dziurkacze brzegowe

To specyficzny rodzaj dziurkaczy ozdobnych. Są one skonstruowane tak, by wykonywać bardzo dekoracyjny, ażurowy wzór na brzegu kartki. Wykorzystywane są przede wszystkim przy tworzeniu kartek.

Dziurkacze rogowe

Podobnie jak dziurkacze ozdobne brzegowe, ten rodzaj służy do wycinania tylko pewnego fragmentu arkusza papieru. Służą one do ozdabiania narożników. Wynika to z faktu, że są wyposażone w ostrze w kształcie litery „L’.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *